HomeWorldSBKWorldSBKRea, Öncü en Geiger het snelst tijdens warm-up sessies in Assen

Rea, Öncü en Geiger het snelst tijdens warm-up sessies in Assen

Jonathan Rea (WorldSBK), Can Öncü (WorldSSP) en Dirk Geiger (WorldSSP 300) waren zondagochtend het snelst tijdens de warm-up sessies op het TT Circuit Assen. Michael van der Mark leek een stap gemaakt te hebben met de vierde tijd, in de World Supersport sessie zorgde een groot oliespoor voor oponthoud. 

Evenement: Pirelli Dutch Round
Circuit: TT Circuit Assen
Categorie: WorldSBK, WorldSSP & WorldSSP300
Tijd: 09:00 – 10:05 uur
Sessie: Warm-up
Condities: Zonnig, 12°C




Zondagochtend om 09:00 uur gingen de lichten op groen op het TT Circuit Assen voor de vijftien minuten durende warm-up sessie van de drie klassen. De World Superbike categorie was als eerste aan de beurt op het zonnige circuit waar de omstandigheden gunstig waren. Jonathan Rea reed met een 1’34.747 de snelste rondetijd voor winnaar van Race 1 Álvaro Bautista en Toprak Razgatlioglu. Michael van der Mark probeerde een nieuwe setting en dit leek goed uit te pakken, de Nederlander eindigde als vierde.

Uitslag WorldSBK warm-up:

  1. Jonathan Rea – Kawasaki | 1’34.747
  2. Álvaro Bautista – Ducati | +0,092
  3. Toprak Razgatlioglu – Yamaha | +0,275
  4. Michael van der Mark – BMW | +0,373
  5. Andrea Locatelli – Yamaha | + 0,412

Klik hier voor de volledige uitslag

Vervolgens gingen de World Supersport coureurs de baan op voor hun warm-up sessie in Assen. Drie minuten voor het einde ging het mis voor Tarran Mackenzie, bij het uitkomen van de Strubben plofte het blok van zijn Honda CBR600RR en spoot de olie eruit. De Brit ging pas aan het einde van de Veenslang van de baan af waardoor er een flink oliespoor lag en de rode vlag uiteraard gezwaaid werd. De resterende minuten van deze sessie werden niet meer verreden zodat de marshals konden beginnen met het schoonmaken van de baan.

Uitslag WorldSSP warm-up:

  1. Can Öncü – Kawasaki | 1’38.060
  2. Federico Caricasulo – Ducati | +0,016
  3. Stefano Manzi – Yamaha | + 0,239
  4. Nicolò Bulega – Ducati | +0,379
  5. Niki Tuuli – Triumph | +0,800

18. Glenn van Straalen – Yamaha | +1,952

Klik hier voor de volledige uitslag

Dit betekende dat de start van de warm-up voor de World Supersport 300 klasse werd uitgesteld, deze werd uiteindelijk gereduceerd tot tien minuten. Dirk Geiger was hierin het snelst voor Jeffrey Buis en Julio García.

Uitslag WorldSSP 300 warm-up:

  1. Dirk Geiger – KTM | 1’48.380
  2. Jeffrey Buis – Kawasaki | +0,441
  3. Julio García – Kawasaki | +0,726
  4. Samuel di Sora – Kawasaki | +0,806
  5. Fenton Seabright – Kawasaki | +0,933

15. Ruben Bijman – Yamaha | +1,890
16. Thom Molenaar – Kawasaki | +1,906
19. Sven Doornenbal – Kawasaki | +2,004
20. Loris Veneman – Kawasaki | +2,092

Volgende sessie: WorldSBK Superpole Race
Tijd: 11:00 uur

Handige links Pirelli Dutch Round:

Tijdschema en volledige uitslagen
Waar te volgen op TV
Fotoverslag

rw-vip-plein-2022

Op maandagochtend de wekelijkse Racesport.nl nieuwsbrief ontvangen? Uw e-mailadres invullen en op de ‘inschrijven’ button klikken is voldoende.

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig