Marc Márquez heeft zaterdag in Termas zijn ongeslagen status van dit seizoen weten te behouden. Na zijn dubbele overwinning in Thailand wist de Ducati Lenovo Team coureur zaterdag op Autódromo Termas de Río Hondo de Sprint van de Gran Premio YPF Energía de la República Argentina op zijn naam te schrijven. Alex Márquez en Francesco Bagnaia eindigden als tweede en derde waarmee we voor de derde keer op rij een identiek podium zagen in de koningsklasse.
Zaterdagmiddag om 15:00 uur lokale tijd gingen in Termas de lichten op groen voor de Sprint van de Gran Premio YPF Energía de la República Argentina, een twaalf ronden tellende race.
Terwijl Marc Márquez meteen na de start de leiding nam voor zijn broer Alex en Francesco Bagnaia was het Brad Binder die al in de eerste ronde ten val kwam na een aanvaring met Franco Morbidelli.
De twee Marquez broers wisten vervolgens meteen afstand te nemen van de rest van het veld waarbij Bagnaia op de derde plaats rijdend de druk in zijn nek voelde van Pedro Acosta, Fabio Quartararo en Johann Zarco.
In de vijfde ronde ging het in de eerste bocht na start en finish mis voor Fermin Aldeguer en Miguel Oliveira, beiden kwamen ten val met als gevolg een vroegtijdig einde van de race.
Halverwege de race hadden de gebroeders Márquez een voorsprong op weten te bouwen van ruim twee seconden op de nog steeds op de derde plaats rijdende Bagnaia die op zijn beurt enige afstand had weten te nemen van zijn achtervolgers. Acosta, maar ook Quartararo hadden na een sterke start van de race een flink aantal plaatsen prijs moeten geven en bezetten halverwege de race een achtste en tiende plaats.
Met nog een viertal ronden te gaan zette Marc Márquez de turbo aan hetgeen erin resulteerde dat zijn broer Alex af moest haken in de strijd voor de leiding. In de finale wist de Ducati Lenovo Team onbedreigd naar zijn derde overwinning van het jaar te rijden terwijl Alex Márquez in de slotfase voldoende overhield om Bagnaia van het lijf te houden zodat we voor de derde keer op rij dit seizoen dezelfde top drie zien in de koningsklasse.
Zarco wist zich uiteindelijk goed staande te houden en als vierde de finish te passeren voor Fabio Di Giannantonio, Marco Bezzecchi, Franco Morbidelli, Joan Mir, Acosta en Quartararo.
Met deze uitslag zien we een top tien waarin alle vijf fabrikanten met één of meerdere machines vertegenwoordig waren.
Zondag komen de MotoGP coureurs in Termas opnieuw in actie als, naast de 10 minuten durende warm-up, de hoofdrace op het programma staat. Deze zal net als deze Sprint om 15:00 uur lokale tijd (19:00 uur Nederlandse tijd) van start gaan.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Gran Premio YPF Energía de Argentina↓
Link: Waar te volgen op TV
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer:
NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’