De eerste World Supersport race van 2025 is zaterdag gewonnen door Stefano Manzi. De Pata Yamaha Ten Kate Racing coureur was op het Phillip Island Circuit het snelst in de flag to flag race voor Tom Booth-Amos, Marcel Schrötter en de vanaf de pole vertrokken Bo Bendsneyder.
De eerste World Supersport race van 2025 op het Phillip Island Grand Prix Circuit was zaterdag in meerde opzichten een bijzondere race. Ten eerste omdat de race als flag to flag race verreden werd vanwege het karakter van het Australische asfalt en ten tweede omdat de verplichte pitstops de nodige penalty’s opleverde en zorgde voor een onoverzichtelijk tweede deel van de race aangezien de bijbehorende tijdstraffen pas na de finish de uitslag bepaalde.
Op de baan zagen we echter een zeer spannende race waar Stefano Manzi uiteindelijk aan het langste eind trok en als eerste de finish passeerde. Tom Booth-Amos werd als tweede geklasseerd terwijl Marcel Schrötter na afloop als derde mee mocht naar het podium.
Bo Bendsneyder eindigde als vierde, en dat ondanks dat de vanaf de pole vertrokken Nederlander in de beginfase van de race terugviel naar de twaalfde plaats, de pijn moest verbijten vanwege een breuk in zijn voet (teen) en na afloop vanwege een niet correct uitgevoerde pitstop ook nog eens een penalty kreeg. Na een moeilijke beginfase van de race knokte de MV Agusta Reparto Corse coureur zich vanaf de twaalfde plaats op een indrukwekkende manier terug naar voren om zich na het rijden van de snelste raceronde in de allerlaatste ronde te melden bij de vier coureurs die streden voor de overwinning. De race was voor de Nederlander echter net een ronde te kort om nog een aanval te kunnen doen.
Loris Veneman kende een goede start van de race maar de EAB Racing Team coureur kwam na enkele ronden ten val in bocht 11. De coureur uit Dalfsen bleef hierbij zelf ongedeerd maar het betekende wel een vroegtijdig einde van zijn race.
Naast Bendsneyder kregen ook Jaume Masia (zesde), Lucas Mahias (negende) en Loic Arbel (twintigste) een tijdstraf opgelegd vanwege een niet conform de regels uitgevoerde pitstop.
Uitslag WorldSSP Race 1:
- Stefano Manzi (Pata Yamaha Ten Kate Racing) – Yamaha
- Tom Booth-Amos (PTR Triumph Factory) – Triumph |+0,322
- Marcel Schrötter (WRP Racing) – Ducati |+0,480
- Bo Bendsneyder (MV Agusta Reparto Corse) – MV Agusta |+1,447
- Can Öncü (Yamaha BLU CRU Evan Bros Team) – Yamaha | +2,513
Loris Veneman (EAB Racing) – Ducati | DNF
De tweede WorldSSP race van de Australian Round op het Phillip Island Grand Prix Circuit gaat zondag om 04:30 uur Nederlandse tijd van start.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Australian Round↓
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer:
NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’