Marc – en Alex Márquez zijn zaterdag na afloop van de MotoGP kwalificatie in Jerez door de FIM MotoGP Stewards bestraft vanwege een overtreding in de pitlane. De broers Márquez kregen elk een geldboete van € 2000,00 opgelegd nadat ze bij aanvang van Q2 door rood licht waren gereden.
Marc Márquez, de huidige leider in het MotoGP-kampioenschap, kreeg een boete van 2.000 euro voor het verlaten van de pitlane terwijl deze nog gesloten was. Omdat de Ducati Lenovo Team coureur na het overschrijden van de pitlane-exit direct stopte en pas verder reed toen de pitlane officieel open was, mocht hij al zijn rondetijden behouden.
Alex Márquez kreeg eveneens een boete van 2.000 euro, maar hij verloor bovendien zijn eerste kwalificatieronde, omdat hij niet stopte na het verlaten van de pitlane. Gelukkig voor de BK8 Gresini Racing MotoGP coureur had dit geen invloed op zijn vierde plaats op de startgrid, aangezien zijn snelste ronde pas later in de sessie werd gereden.
De pole in Jerez ging naar Monster Energy Yamaha MotoGP Team coureur Fabio Quartararo, die met een indrukwekkende tijd van 1’35.6 de snelste was. Hiermee werd de perfecte reeks poles van Marc Márquez dit seizoen doorbroken. Francesco Bagnaia, die als derde kwalificeerde, hintte na afloop op mogelijke wijzigingen in de startvolgorde, maar die bleven beperkt.
Marc Márquez reageerde nuchter op de situatie: “Natuurlijk reed ik te vroeg de pitlane uit, maar ik stopte direct omdat ik dacht dat het licht al op groen stond en dat bleek dus niet zo te zijn. Uiteindelijk presteerden we goed op het circuit en staan we opnieuw op de eerste rij.”
Volgens het MotoGP-reglement is het verboden de pitlane te verlaten wanneer het rode licht brandt. Overtredingen worden beoordeeld door de ‘judges of fact’ en daartegen kan geen beroep worden aangetekend.
De 12-ronden durende Sprint op het Circuito de Jerez start zaterdagmiddag om 15:00 uur lokale tijd.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España↓
Handige links Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España:
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’