Tijdens een enerverende MotoGP-zaterdag in Spanje beleefde Fabio Quartararo een rollercoaster van emoties. De Yamaha-coureur veroverde verrassend de MotoGP pole en doorbrak daarmee de Ducati-dominantie. Hoewel zijn Sprint later op de dag eindigde in een crash, bleef de Fransman opvallend positief.
Voor Quartararo betekende de MotoGP pole na jaren van worstelen een belangrijke mentale overwinning. De 2021 MotoGP wereldkampioen zorgde met zijn pole voor een sensatie. In plaats van een rode Ducati was daar plotseling een donkerblauwe Yamaha die de dominantie van Ducati in het huidige seizoen had weten te doorbreken. Na meer dan drie jaar weer vooraan staan betekende natuurlijk veel voor de voormalig wereldkampioen.
Fabio Quartararo: “Ik wist dat ik na mijn eerste run nog wat reserves had, maar ik had echt niet verwacht dat ik nog vier tienden uit de hoge hoe kon toveren. Ik ben ontzettend blij met mijn ronden, ik ben superblij. En mentaal is het echt goed om weer op pole te staan.
In de twaalf ronden tellende Sprint wist de Yamaha coureur vanaf de pole even de leiding te nemen en de achter hem rijdende Marc Márquez voor te blijven, maar een schuiver in de tweede ronde in bocht zes van het Zuid-Spaanse circuit maakte vervolgens abrupt een einde aan zijn podiumdroom. Ondanks dit toonde Quartararo zich strijdvaardig:
Fabio Quartararo: “We vechten niet voor het kampioenschap. Vandaag ging het om plezier maken. We hadden een sterk tempo, pakten pole en lagen een tijdje aan de leiding, zij het kort. Natuurlijk wilde ik op het podium staan, maar dat gevoel van vooraan strijden hadden we al jaren niet meer gehad. Het was als nieuw voor mij. Ik heb vanaf de eerste ronde de grenzen opgezocht. Ik wilde zo dicht mogelijk bij hem [Marc Márquez, red.] blijven. Ja, ik verloor de leiding vrij snel, maar weet je: ik heb de afgelopen drie jaar niet meer in die situatie gezeten waarin ik aan de leiding lag. Het kon me helemaal niets schelen!”
De Yamaha-ster ziet de Grand Prix in Jerez als een belangrijke stap voorwaarts en kijkt vol vertrouwen naar de zondag te verrijden MotoGP race op het Zuid-Spaanse circuit:
Fabio Quartararo: ” We zijn het hele weekend snel geweest en hebben de snelheid om voor het podium te vechten. We zullen morgen zien hoe ik me voel, maar ik ga er absoluut alles aan doen om met die jongens vooraan mee te vechten!”
De 25 ronden tellende MotoGP race van de Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España gaat zondagmiddag op 14:00 uur van start.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España↓
Handige links Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España:
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’