HomeNationaalONKDSB: Winfred reinbergen boekt eerste overwinning

DSB: Winfred reinbergen boekt eerste overwinning

De 4e wedstrijd voor het ONK Supermono in Oss is ge‘indigd in een het voordeel van Winfred Reinbergen. De rijder uit Steggerda stuurde zijn prachtige Pami BMW naar de eerste plaats voor Josepf Grauwmans en Arnold Bos. Na alle motorische ellende in Eemshaven was dit een uitstekende revanche voor Reinbergen.

FRAAIE STRIJD
Was er in Eemshaven nog sprake van een redelijk oninteressante wedstrijd met helaas tŽ weinig deelnemers, op het verguisde circuit De Elzenburg in Oss stond een acceptabel startveld van 20 rijders aan de start. Evert van de Beek liet deze wedstrijd schieten en kon dit ook gevoeglijk doen gezien zijn voorsprong in de ONK tussenstand. Helaas werd de start van de wedstrijd na de eerste opwarmronde afgebroken toen Harry Imanse een zware crash maakte en er aanvankelijk zŽŽr ernstig aan toe leek te zijn. Lambert van Gompel was ooggetuige van het ongeluk. ÒDiverse rijders reden slingerend over de baan om de banden op temperatuur te krijgen. Andere rijders schrokken hier blijkbaar van en gingen stevig in de ankers. Dat deed ook Harry maar die remde dusdanig hard dat hij van zijn machine vloog en op de baan bleef leggen.

Uiteindelijk bleek hij er met o.a. een stevige hersenschudding nog relatief goed vanaf te zijn gekomen. Vanaf de eerste startrij stoven Reinbergen, Hovenga en o.a. de prima vertrekkende Rob Hakvoort op de voormalige machine van Kijmpe Dijk naar de eerste kunstmatige chicane. Reinbergen was na de eerste ronde de leider voor Hovenga, Henk From op de tweede From Houtcoating Pami, Arnold Bos, Hakvoort en Grauwmans. Marco Winkelaar had al niet ijzersterk getraind en keerde na de eerste ronde las 7e terug voor Ted Haanappel, Lambert van Gompel en Henk Aanstoot.

Daarna volgde ÔgastrijderÕ Christian van der Velden op een gehuurde Hovi-Kawasaki en dan volgde Walter Luijten die Ron Hand en Marco Struik weer vooraf ging. Bij de 2e doorkomst werd Hovenga gemist. Hij had zich verremd bij de tweede chicane en was ten val gekomen. Henk From reed nu in tweede positie achter zijn leidende teamgenoot Reinbergen. Die kreeg later echter 15 strafseconden opgelegd omdat hij een chicane miste dus zijn positie was virtueel. Ook Grauwmans was aan een opmars bezig en in de 5e ronde had hij de 3e plaats in handen ten koste van Bos die goed partij bleef geven. In de 9e ronde moest ook From het afleggen tegen de ontketende Grauwmans die nu in tweede positie reed.

Intussen was Lambert van Gompel al uitgevallen met een defecte zuiger, het zat dus weer niet mee ondanks dat de rijder uit Valkenswaard er na de eerste 2 ronden een goed gevoel in had. Na 5 ronde werd de 10e plaats vacant toen ook Willem Jongejans met pech bleef steken maar in de slotfase werd het nog echt spannend. In de 5e ronde had Grauwmans een snelste ronde gedraaid en die vond later zowaar aansluiting bij Reinbergen. Toch had die nog niet al zijn kruit verschoten en slaagde erin de snelle Belg achter zich te houden. Reinbergen stoof over de finish met minder dan 1 sec voorsprong! Arnold Bos reed een wereldwedstrijd, verschalkte op het einde From, en werd netjes 3e! Winkelaar haalde keurig op en kwam achter From als 5e aan de meet op slechts 4 tellen achter Reinbergen. Daarna volgden Hakvoort en Haanappel. Met de 15 sec straf kwam From uit op een 7e plaats, juist voor Van der Velden die een prima ŽŽnmalig optreden verzorgde. Henk Aanstoot stuurde zijn HTS machine naar de 9e plaats voor Struijk, Luijten, Hand en Marco Waagmeester die de laatste niet gedubbelde rijder werd. Hans van Heeswijk pakte 2 punten en op 2 ronden volgde Koen de Wit.

Voor Reinbergen was het feest. ÒWe zijn na Eemshaven naar Trier geweest en bij Pami hebben ze maar liefst 4 blokken voor ons geprepareerd! Eindelijk loon naar werken voor ons hele team dat ontzettend veel tijd heeft gestoken in de preparatie van onze machines,Ó aldus een gelukkige winnaar. Van de Beek staat nog riant aan de leiding in het ONK maar daarna wordt het interessant met Reinbergen op slechts 1 punt achter Meiners, Grauwmans op 2 punten en dicht daarachter Hakvoort en Winkelaar.

Foto & tekst Kees Siroo

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig