Collin Veijer heeft zich zaterdag als vijfentwintigste weten te kwalificeren voor de Moto2 race van de Gran Premio YPF Energía de la República Argentina. De 20-jarige coureur uit Staphorst boekte opnieuw progressie en was tijdens de kwalificatiedag maar liefst 1,4 seconden sneller dan tijdens de openingsdag op het Argentijnse circuit.
Collin Veijer is bezig aan zijn tweede weekend als Moto2 coureur, een leerproces voor de Red Bull KTM Ajo coureur in de meest competitieve wegraceklasse. Na een zeer moeizaam verlopen eerste dag van de Gran Premio YPF Energía de la República Argentina herpakte de 20-jarige coureur zich zaterdag uitstekend en was de progressie daar.
Zonder zich uit het veld te laten slaan begon Veijer vol overgave aan de kwalificatiedag hetgeen resulteerde in een flinke verbetering van zijn eigen snelste rondetijden van de eerste dag. In Q1 wist de coureur uit Staphorst zijn eigen snelste rondetijd aan te scherpen tot een tijd van 1’42.202, een rondetijd waarmee hij zich als vijfentwintigste kwalificeerde voor de zondagmiddag te verrijden race.
Collin Veijer: “We hebben ten opzichte van gisteren veel progressie weten te boeken vandaag. We waren vandaag maar liefst 1,4 seconde sneller dan tijdens de eerste dag. De snelheid is er dus, maar het lijkt erop dat we elke keer net een sessie te laat zijn met de verbeteringen. Laten we morgen proberen om een goede wedstrijd te rijden en ervan te genieten. Het gevoel is veel beter dan gisteren. Gisteren had ik op een bepaald moment een mentale blok. Laten we zien hoe het morgen gaat.”
De Moto2 race van de Gran Premio YPF Energía de la República Argentina gaat zondagmiddag om 13:15 uur (17:15 uur Nederlandse tijd) van start.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Gran Premio YPF Energía de Argentina↓
Link: Waar te volgen op TV