Bo Bendsneyder heeft zondag op Autodromo Internacional do Algarve de tweede World Supersport race van de Pirelli Portuguese Round op zijn naam geschreven. Achter de ontketende Nederlander eindigden Stefano Manzi en Tom Booth-Amos als tweede en derde. Glenn van Straalen passeerde als achttiende de finish terwijl Loris Veneman al in de tweede ronde ten val kwam.
In een race waarin de vanaf de pole vertrokken Can Öncü meteen de leiding nam en waar Stefano Manzi en Lucas Mahias op de tweede en derde plaats rijdend op het dezelfde type motor niets anders konden doen dan toezien dat Öncü in een paar ronden tijd al gevlogen was kende Bo Bendsneyder vanaf de derde plaats op de grid een aantal lastige eerste ronden. De Nederlander viel in de eerste ronden terug naar de zevende plaats om vanaf daar te beginnen aan een opmars.
Voor Kaito Toba, Loris Veneman en Oliver Bayliss zat de race er op dat moment echter al op, alle drie coureurs kwamen in de eerste paar ronden ten val.
Terwijl er ook in deze tweede race geen maat stond op Öncü ontstond er achter de ontketende Turk in eerste instantie een groep van vijf coureurs met daarbij ook de aangesloten Bendsneyder.
In de achtste ronde werd het echter een ander verhaal op het moment dat Öncü aan de leiding rijdend ten val kwam. De Yamaha bLUcRU Yamaha Evan Bros Team vervolgde in eerste instantie de race nog wel om vervolgens niet veel later zijn machine in de pitbox te parkeren.
Terwijl Manzi en Mahias vooraan het veld met het mes tussen de tanden streden voor de leiding kwam Bendsneyder als een ware sluipschutter steeds verder naar voren om zich in de twaalfde ronde kort aan de leiding te melden. In eerste instantie wist Manzi nog een keer te counteren maar een ronde later was daar opnieuw de Nederlander die de leiding over wist te nemen.
Manzi was in de laatste ronde de enige die de ontketende Nederlander nog kon volgen, maar wat de Italiaan ook probeerde Bendsneyder gaf geen krimp. Sterker nog in de voorlaatste ronde moest Manzi passen en zagen we de MV Agusta coureur afstand nemen op weg naar zijn eerste WorldSSP zege en zijn eerste overwinning op WK-niveau sinds tien jaar. Bendsneyder werd hiermee de vierde winnaar in de klasse dit seizoen in evenzoveel races.
Net als een dag eerder werd Manzi opnieuw tweede terwijl Tom Booth-Amos in deze tweede race van het weekend de derde plaats voor zich opeiste.
Glenn van Straalen sloot zijn comeback – en eerste wedstrijdweekend van het seizoen op de voor hem nieuwe D34G Racing Ducati machine af met een achttiende plaats in deze tweede race van het weekend.
Uitslag Race 2:
- Bo Bendsneyder, MV Agusta Reparto Corse
- Stefano Manzi, Pata Yamaha Ten Kate Racing | +2,348
- Tom Booth-Amos, PTR Triumph Factory Racing | +3,443
- Lucas Mahias, GMT94-Yamaha | +3,684
- Valentine Debise, Renzi Corse | +3,900
18. Glenn van Straalen, D34G WorldSSP Racing Team | +28,625
DNF Loris Veneman, EAB Racing Team<
Klik hier voor de volledige uitslag
Tussenstand kampioenschap
Door zijn overwinning heeft Bendsneyder nu 70 WK-punten achter zijn naam staan, hij blijft hiermee op de derde plaats staan maar heeft zijn achterstand op Manzi (85) en Booth-Amos (72) wel weten te verkleinen.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Pirelli Portuguese Round↓
Handige links Pirelli Portuguese Round:
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’