Bo Bendsneyder is vrijdag goed begonnen aan de eerste ronde van het 2025 FIM Supersport World Championship op Phillip Island. De MV Agusta Reparto Corse noteerde vrijdagochtend de derde rondetijd in de vroegtijdig afgebroken vrije training achter Valentin Debise en Tom Booth-Amos. Loris Veneman eindigde als eenentwintigste in zijn allereerste sessie in de klasse.
Zonder Glenn van Straalen, Yuki Okamoto, Federico Caricasulo en ook Philipp Öttl – alleen raakten eerder deze week geblesseerd tijdens de tweedaagse test – openden de World Supersport coureurs vrijdagochtend op Phillip Island het 2025 seizoen. Tijdens deze vrije training zagen we al snel de bekende namen bovenaan de tijdlijst verschijnen.
Terwijl Valentine Debise nagenoeg de gehele sessie de tijdlijst aanvoerde zagen we Filippo Farioli met nog vijf minuten te gaan voor de tweede keer in de sessie ten val komen. Was het de eerste keer duidelijk een eigen fout van de Italiaan, de tweede keer was het overduidelijk dat een technisch probleem (rokende machine) zorgde voor de tweede crash. De wedstrijdleiding besloot meteen de rode vlag te tonen aangezien de MV Agusta voor de crash had gezorgd voor een flink oliespoor, iets dat de Italiaan eerder deze week ook al overkwam hetgeen er toen voor zorgde dat er een drietal achter hem rijdende coureurs (waaronder Glenn van Straalen) ten val kwamen en de nodige blessures opliepen. De actie van Farioli – die gewoon doorreed ondanks een flinke rokende machine en voor de crash al een hachelijk moment kende – werd hem niet door iedereen in dank afgenomen.
In eerste instantie leek de sessie nog hervat te worden, maar gezien het schoonmaken van de baan te veel tijd in beslag nam werd er besloten dat het einde sessie was. Hierdoor bleef Debise bovenaan de tijdlijst staan voor Tom Booth-Amos, Bo Bendsneyder, Marcel Schrötter en Lucas Mahias.
Loris Veneman noteerde de eenentwintigste rondetijd op minder dan twee seconden van de snelste rondetijd van Debise. De technische problemen lijken voor de EAB Racing Team coureur hiermee voorbij.
Uitslag:
- Valentin Debise (Renzi Corse) – Ducati |1’32.364
- Tom Booth-Amos (PTR Triumph Factory) – Triumph |1’32.391 | +0,027
- Bo Bendsneyder (MV Agusta Reparto Corse) – MV Agusta |1’32.481 | +0,117
- Marcel Schrötter (WPR Racing) – Triumph |1’32.570 | +0,206
- Lucas Mahias (GMT94-Yamaha) – Yamaha |1’32.690 | +0,326
21. Loris Veneman (EAB Racing) – Ducati | 1’34.265 | +1,901
Chrashes tijdens deze eerste sessie van het weekend waren er zoals al gemeld voor Filippo Farioli (2x) maar ook voor Luke Power. Laatstgenoemde werd na de crash overgebracht naar het medical centre, iets dat ook gold voor Farioli na zijn tweede val. Voor de Italiaan is het weekend voorbij, hij brak bij de crash zijn linker enkel.
De Deen Simon Jespersen daarentegen zagen we op het start en finish gedeelte stilvallen met een technisch probleem. Voor Jeremy Alcoba begon het weekend helemaal pechvol. De Kawasaki ZX-6R-636 van de vanuit de Moto2 klasse overgekomen Spanjaard weigerde dienst waardoor deze volledige eerste sessie verloren ging.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Australian Round↓
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer:
NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’