Het nieuwe seizoen van de Yamaha R125 Cup powered by KicXstart is geopend op de TT Junior Track in Assen met winst voor Dyon van der Bie. Hij wist in beide races Luca van der Velde achter zich te houden. Dylan Engbers was met een zesde plaats de snelste rookie.
Het nieuwe seizoen van de Yamaha R125 Cup werd geopend op zaterdag 19 april op de TT Junior Track in Assen. Onder de deelnemers een aantal bekende namen maar ook veel nieuwe. Maar liefst 9 rookies maakten hun debuut, onder wie drie dames: Lenthe van Halen, Melaney Buis en de Duitse Finja Niehues. De rookies zullen het op gaan nemen tegen de gevestigde orde, die na de kwalificaties de eerste startrij bezette. Dyon van der Bie zou van polepositie vertrekken voor Mika Tiemens en Luca van der Velde. Rookie Dylan Engbers mocht met een vierde tijd op de tweede startrij plaatsnemen met Luuk Holdijk en Ruben Tempelman naast zich. De derde startrij werd volledig bezet door de dames, met Van Halen op een zevende, Buis op een achtste en Niehues op een negende plaats.
Race 1
Tiemens had een goede start en nam de leiding direct in handen. Van der Bie en Van der Velde kropen in het wiel van Tiemens en het drietal reed weg van de achtervolgers. Holdijk, die het drietal nog even in zicht had, schoof na een paar ronden onderuit maar kon zijn weg vervolgen. Halverwege de race verloor ook Tiemens de controle over zijn Yamaha. Snel pakte hij de motor weer op maar Van der Bie en Van der Velde waren al uit het zicht verdwenen. Van der Bie maakte geen fouten en werd als winnaar afgevlagd voor Van der Velde. Tiemens, die na zijn val op een vierde plaats achter Engbers aan was gesloten, wist zich terug te knokken naar een derde plaats. Engbers werd vierde en Van Halen eindigde als snelste dame op een vijfde plaats, ondanks een tijdstraf van 5 seconden vanwege een jumpstart. Holdijk reed na zijn val een sterke inhaalrace en werd zesde.
Race 2
In de tweede race had Tiemens wederom kopstart en opnieuw vormde zich een kopgroep van drie man, dit keer met Van der Velde in tweede positie en Van der Bie daarachter. En opnieuw ging het mis voor Tiemens. Bij het inhalen van een achterblijver schoof hij onderuit, maar opnieuw wist hij zijn machine snel aan de praat te krijgen en zelfs nog voor Holdijk op een derde plaats zijn race te vervolgen. Van der Velde had de leidende positie overgenomen en leek de beste papieren voor de overwinning te hebben, maar in de allerlaatste ronde sloeg Van der Bie toe en drukte zijn Yamaha een fractie eerder dan Van der Velde over de finishlijn. Tiemens hield de schade beperkt met een derde plaats voor Holdijk. Engbers was met een vijfde plaats opnieuw de snelste rookie voor Tempelman. Van Halen was met een zevende plaats opnieuw de snelste dame, maar dit keer ook de enige die de finish haalde. Buis en Niehues kwamen in gevecht om de achtste plaats met elkaar in aanraking met een schuiver tot gevolg.
Dagklassement
Met twee zeges scoorde Van der Bie de volle 50 punten en daarmee schreef hij de dagoverwinning op zijn naam. Van der Velde werd tweede en Tiemens mocht ondanks zijn valpartijen mee naar het podium voor de derde plaats. Engbers mocht de beker voor snelste rookie in ontvangst nemen.
Dagtotaal Assen 19 april
- Dyon van der Bie
- Luca van der Velde
- Mika Tiemens
Dyon van der Bie: “Ik dacht aanvankelijk dat Mika hier in Assen de winst zou pakken. We hadden de druk er bij hem wel flink opstaan, en nadat hij weg was moest ik Luca nog van me af zien te houden. Dat kwam gelukkig nog net goed. Dit is het derde jaar voor mij in de R125 Cup, dus er moest wel een keer iets komen en dat is nu ook gebeurd!”
Finja Niehues is een van de rookies. De Duitse jongedame is een bezig bijtje, niet alleen met sporten zoals kickboksen maar ze studeert ook nog eens meerdere talen aan de universiteit, waaronder Japans. Motorracen is voor haar een manier om zich volledig op andere dingen te kunnen focussen. Twee jaar geleden trainde ze voor het eerst op een kleine motor en ze stapte eind vorig jaar pas voor het eerst op een R125. In Assen reed ze voor het eerst in competitieverband en liet ze zien een snelle leerling te zijn.
Finja Niehues: “Ik vind de Junior Track een leuk circuit en de R125 Cup een uitdagende klasse. Ik leer veel van de snellere rijders, zoals hun rempunten en lijnen. Voor dit seizoen heb ik nog geen specifieke doelstelling, anders dan leren. Ondanks de crash ben ik dik tevreden over vandaag. Ik heb flinke progressie kunnen maken: mijn laatste raceronde was 2,5 seconde sneller dan in de eerste kwalificatie.”
De volgende wedstrijddag is op zaterdag 24 mei op kartcircuit De Landsard in Veldhoven.
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer:
NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’