Op zaterdag 19 april 2025 vond op de TT Junior Track in Assen de openingsronde van het NK Junior Moto Racing plaats. Onder nagenoeg perfecte omstandigheden en met goed gevulde raceklassen trapten jonge talenten het nieuwe seizoen af met spannende races, mooie podiums en sterke prestaties.
RACE KIDS Junior-E
In de Junior-E klasse lieten de jongste coureurs meteen hun talent zien. Het was twee keer over een spannende strijd met een leuke kopgroep vol jonge talenten. Dani van Weel wist uiteindelijk beide races naar de overwinning te sturen en dit deed de jonge minibike coureur voor Naud Ruitenberg en Kearran van der Weel in het dagklassement. Bij de Junior E B categorie behaalde Engin Ali Yilmaz de overwinning voor Jovanny Postma.
Molenaar NSF100 Cup
De Molenaar NSF100 Cup kende een enerverende start van het seizoen. Een achttiental coureurs gingen de strijd aan en het bleek direct een dag vol incidenten maar tevens spannende wedstrijden. In de ochtenduren was het nog aan de frisse kant en dit resulteerde in vele valpartijen en een boel gele vlaggen rondom de Junior Track. Uiteindelijk was het Quinn de Joode die de pole position pakte en ook direct de eerste race op zijn naam wist te schrijven. Dit deed hij met ruime marge voor Luuk Borggreve en Jesse Koelewijn. De tweede race was aanzienlijk spannender , hier was Mick Koomen die met een nipt verschil Sep van der Zwart voorbleef en zodoende de winst wist te behalen. Borggreve komt in de tweede wedstrijd als derde over de finish. Het dag klassement werd daarbij ook gewonnen door Borggreve die met constante prestaties de meeste punten wist te behalen. Hij werd gevolgd door Koomen en van der Zwart gevolgd op plek twee en drie.
Yamaha R125 bLU cRU Cup
De Yamaha R125 bLU cRU Cup begon het seizoen met een spannende strijd tussen Dyon van der Bie, Mika Tiemens en Luca van der Velde. Van der Bie wist beide races op zijn naam te schrijven, ondanks hevige druk van zijn concurrenten. In beide wedstrijden wisten deze drie coureurs een enerverende strijd te leveren waar om elke centimeter werd geknokt. Van der Bie reed tweemaal een bekeken wedstrijd en dit resulteerde in de dag overwinning gevolgd door van der Velde en Mika Tiemens die twee keer pech kende door een valpartij in allebei de wedstrijden. Desalniettemin wist hij sterkt terug te komen richting de derde plek plaats in beide wedstrijden en dus in het dag totaal.
Puchshop Racing Cup – Standaard- en Expiklasse
Ook de Puchshop Racing Cup trapte het seizoen af met een vol startveld en dat zorgde natuurlijk voor de nodige actie op een zonovergoten Junior Track in Assen. De Expiklasse was het Thimo Minnen die de seizoensopener wist te winnen voor Jannick Vos en Jordi Minnen. In de Standaardklasse van de Puchshop Racing Cup was het Martin van Weezel Errebs die de dag totaal naar zijn zijde wist te trekken, gevolgd door Eric de Jong en Mark Hooijmans.
Supermoto JMR
De Supermoto JMR klasse begon het seizoen met Tom Kuil die beide races op zijn naam wist te schrijven en allebei de keren met ruime voorsprong de overwinning naar zich toe wist te trekken. Hij werd gevolgd door Roy Klompenmakers en Joey Wessels op plek twee en drie.
De openingsronde van het NK Junior Moto Racing 2025 in Assen was een mooi begin van een spannend seizoen dat komen gaat. Met veelbelovende talenten die hun eerste stappen zetten in het nieuwe seizoen en of overgestapt zijn naar een andere categorie. De volgende ronde belooft opnieuw spektakel, wanneer het kampioenschap verdergaat op circuit De Landsard in Veldhoven op zaterdag 24 mei.
Onderstaand alle uitslagen van de zaterdag 19 april verreden kwalificaties en races op de TT Junior Track.
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer:
NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’