Op de Varsselring in Hengelo werd het wegraceseizoen 2002 in Nederland geopend met de klasse voor de ncilinders. De DSA had er voor de kalendervergadering voor gepleit hun klasse in Hengelo aan de start te krijgen en de HAMOVE reageerde positief op dit initiatief. Er waren in totaal 37 aanmeldingen voor deze klasse dus de organisatie kon er best mee leven dat de SupermonoÕs op het programma verschenen. foto & tekst: Kees Siroo
Helaas waren er vele rijders die hun veelal eigenbouw materiaal nog niet gereed hadden en derhalve verschenen slechts 23 rijders om aan de trainingen deel te nemen. Een jammerlijke zaak oordeelde ook Evert van de Beek, rijders vertegenwoordiger van de Supermono die ook de excuses aanbood aan de organisatie hoewel ze daar verder ook weinig mee opschoten.
De Supermono categorie was de eerste klasse die aan de beurt kwam. Na vele regen in de ochtend werd het warempel droog toen de ncilinders opgeroepen voor de start. De baan was echter kletsnat dus de bandenkeuze was simpel. Helaas werd het deelnemersveld nog meer geminimaliseerd omdat Remco Haanappel, debutant Henk From en Willem Jongejans de kwalificatietijd niet haalden. Lambert van Gompel was weer de grote pechvogel want hij had nu de Suzuki perfect voor elkaar en tijdens trainingen in Zolder marcheerde die perfect. In Hengelo reed hij op zaterdag de boel stuk door een defect veertje van de kettingspanner van de nokkenas en nadat alles weer gerepareerd was liep tijdens de warming-up de krukas stuk en derhalve stond ook hij er niet bij.
Het was de Duitser Stefan Meiners die de snelste tijd had gereden maar hij bleef al in de opwarmronde met pech steken. Kijmpe Dijk kreeg in de eerste ronde remproblemen en reed direct weer de pits in, de ÔregenspecialistÕ verspeelde daarmee de kans op vele punten. Op de kampioensmachine van Peter Duyker begon Hans Smees meteen als leider aan de wedstrijd voor Berry Bouwmeester op de tweede Ducati van Evert van de Beek die als 3e begon voor Jarno Onstenk en Marco Winkelaar. In 6e positie reed de Duitser Patrick Hovenga, de laatste Nederlandse SS400 kampioen. Gedurende 5 ronden bleef deze volgorde overeind toen moest Bouwmeester eerst Van de Beek en in de 7e ronde ook Onstenk voorlaten. Smees reed naar een onaangevochten overwinning en Van de Beek werd 2e op bijna 10 sec. Ruim 5 tellen later kwam Onstenk binnen op de nieuwe Pami BMW en pakte de 3e plaats tot grote vreugde van zijn ouders. Bouwmeester werd 4e voor Winkelaar die zich al snel tevreden leek te tonen met een 5e klassering. Omdat Hovenga terugzakte naar de achterhoede kon de Belg Joseph Grauwmans de 6e plaats buitmaken voor Martin Bakker die de 7e plaats wegkaapte voor Harry Imanse. Voor Ted Haanappel was een 9e plaats weggelegd, 10e werd Marco Waagmeester en 11e en laatste rijder in dezelfde ronde werd Winfred Reinbergen. ÒIk ben blij met deze overwinning met dank aan Jan Schaper die mij de fiets beschikbaar stelde waarop Peter Duyker kampioen werd verleden jaar. Ik weet niet of er een verder vervolg komt,Ó aldus Smees die liet zien het Supermono rijden nog niet verleerd te zijnÉ ÒMijn motor heb ik voor 1 wedstrijd gratis uitgeleend maar voor mr wedstrijden wordt dat een t dure zaak. We zullen nog wel eens rond de tafel gaan zitten maar ik ben nu blij voor Hans met de schitterende overwinning,Ó aldus de Amsterdamse eigenaar van de snelle machine.
uitslag supermono Hengelo:
1.Hans Smees
2.Evert van de Beek
3.Jarno Onstenk
4.Berry Bouwmeester
5.Marco Winkelaar
6.Joseph Grauwmans
7.Martin Bakker
8.Harry Imanse
9.Ted Haanappel
10.Marco Waagmeester
11.Winfred Reinbergen
12.Patrick Hovenga
13.Koen de Wit
14.Arnold Bos
15.Marko Struijk