Ook dit jaar was de Rizla+ Racing Day weer een enorm succes, het gecombineerde (gratis toegankelijke) auto- en motorsportevenement trok dit jaar een kleine 50.000 bezoekers naar het Drentse Circuit. Hans Smees reed zich in een bloedstollend mooie wedstrijd naar een hele mooie 4e plaats net achter 3 vaste EK deelnemers die over veel sneller materiaal beschikken en daardoor uit handen van de achterhoeker wisten te blijven. Foto: DIGI-SPORTS Ab Smit
Bij de 250cc rijders heerste een beetje een bedrukte stemming, het ongeluk van Peter Politiek hield iedereen bezig. Wij hopen dat we Peter weer snel op de Nederlandse circuits terugzien en wensen het MRTT en vrienden en Familie van Peter Politiek veel sterkte toe.
De trainingen verliepen voor Hans Smees weer erg goed, ondanks een aantal snelle buitenlandse rijders die ook naar Assen waren gekomen mocht Hans vanaf een 6e startplek aan de wedstrijd beginnen. Na weer een superstart ging Hans als 3e de eerste bocht in achter de laatste tijd ook zeer goed startende Jarno Boesveld en Stuart Voskamp. Bij de eerste doorkomst was het echter alweer Henk van de Lagemaat die de leiding had overgenomen met in zijn kielzog Voskamp en Smees.
Hans Smees werd wat opgehouden door Stuart Voskamp waardoor een aantal andere coureurs aan konden sluiten en zich een groepje vormde die elkaar geen duimbreed toe wilden geven. Alleen Rob Filart met de bloedsnelle Aprillia en de Fin Lausletho wisten dankzij hun snellere materiaal langszij te komen en zo plaats 2 en 3 in te nemen.
Daarachter bleven de posities echter per ronde wisselen totdat Hans Smees zich in de 10 ronde had weten los te rijden van zijn achtervolgers en begon in te lopen op Filart en Lausletho.
Dit gat was jammer genoeg niet meer dicht te rijden in de resterende 4 ronden maar met een 4e plaats was Hans toch zeer tevreden; ÒWat een race dit was echt super! Bij de start was ik goed weg en ging achter Jarno Boesveld de eerste bocht in, ik wilde bij hem aanpikken om zo mijn positie vast te kunnen houden. Jarno was echter niet snel genoeg en al snel kwamen Henk van de Lagemaat en Stuart Voskamp voorbij. Ik ben toen achter Voskamp aangegaan maar in de bochten was hij te langzaam waardoor onder andere een sterk sturende Alard Kerkhoven me voorbij ging. Ik was echter niet van plan om de jonkies zomaar voorbij te laten en met een superactie in de GT bocht pakte ik ze allebei weer terug. Een aantal ronden duurde dit gevecht waarbij we kuip aan kuip elkaar niets toegevend aan het strijden waren. Ondertussen waren ons wel EK rijders Filart en Lausletho voorbijgegaan en van ons weggereden. Het passeren van een achterblijver bracht Voskamp in de problemen, hij moest zelfs door het gras. Hierdoor had ik ineens wat ruimte achter me en kon me nu weer concentreren op de koplopers. Ik kon mijn snelheid nog wat opvoeren en begon in te lopen op Lausletho echter de achterstand was te groot om deze nog te dichten. Dit was vandaag het maximaal haalbare en ik ben dan ook heel erg tevreden met dit resultaat.Ó
Op 25 augustus is de volgende wedstrijd op het circuit van Tolbert in Groningen.
Namens Performance Racing Achterhoek, Hans Overmaat.