Sentges: “Ik zag dat het gat met Van Duijn kleiner werd. Ik hoopte dat ik hem nog voorbij kon steken, totdat Jansen mij opeens voorbij kwam. Dat liet ik natuurlijk niet gebeuren!” Sentges en Jansen gunden elkaar geen millimeter asfalt en maakten het elkaar enorm moeilijk. Jansen: “Ik zou en moest Sentges voorbij! Niet omdat ik het erg vind om derde te worden, maar voor de punten in het kampioenschap. Ik zette alle zeilen bij.” Maar dat bleek niet genoeg. Met slechts 0,04 seconden voorsprong op Jansen ging Sentges ervandoor met de tweede plek op het podium.
Ricardo van Duijn was vier seconden eerder als eerste over de finish gekomen met een glimlach van oor tot oor: “Wauw! Ik reed gewoon meteen weg van de rest van de Talentcuppers. Ik had die voorsprong ook echt nodig, want halverwege de race kreeg ik weer enorme last van mijn rechter onderarm. Doordat ik een gat had geslagen naar de nummers twee en drie, kon ik het rustiger aan doen, zonder de koppositie in gevaar te brengen!”
Na de races op de technische baan van Oschersleben is de spanning in het kampioenschap te snijden. Mick Jansen en Tommy Sentges lijken de beste kans op de eerste plaats te hebben. Jansen heeft met 147 punten nog maar zeven punten voorsprong op Sentges. Binnen het Probikes Pirelli Racing Team ontbrandt een hevige strijd tussen de beide teammaten Van Duijn en Boonen om de derde plek in de titelstrijd.
De Talent Cup 600 verwelkomde tijdens de races in Oschersleben een nieuwe deelnemer. Kenzo de Koning, bekend van de Moriwaki Cup, heeft de overstap naar de Talent Cup 600 gemaakt. Op Oschersleben reed hij zijn eerste echte kilometers op de Suzuki GSX-R600 onder de vlag van het Niwa Racing Team. De Koning: “Ik rijd natuurlijk niet mee voor het kampioenschap, maar op deze manier wen ik alvast aan de 600-cc-motor en kan ik volgend jaar met ervaring instappen in deze geweldige opstapklasse!”
Uitslag race 1: 1. Mick Jansen, 2. Tommy Sentges, 3. Ricardo van Duijn, 4. Jaco Boonen, 5. Jerrey Duits, 6. Martijn Polinder, 7. Terrel Bivens, 8. Manuël Wienen, 9. Mervyn Verploegen, 10. Joël Wienen. DNF: Kenzo de Koning. Gratis set Pirelli banden: Terrel Bivens.
Uitslag race 2: 1. Ricardo van Duijn, 2. Tommy Sentges, 3. Mick Jansen, 4. Jaco Boonen, 5. Jerrey Duits, 6. Terrel Bivens, 7. Martijn Polinder, 8. Manuël Wienen, 9. Joël Wienen, 10. Kenzo de Koning. DNF: Mervyn Verploegen. Gratis set Pirelli banden: Jaco Boonen.
Kampioenschap: 1. Mick Jansen (147), 2. Tommy Sentges (140), 3. Ricardo van Duijn (105), 4. Jaco Boonen (104), 5. Martijn Polinder (73), 6. Joël Wienen (60), 7. Jerrey Duits (60), 8. Terrel Bivens (55), 9. Manuël Wienen (46), 10. Mervyn Verploegen (39), 11. Kenzo de Koning (6).