BSB: Driedubbel voor Hill op Oulton Park
Het Brits Superbike had afgelopen weekend drie races op het Oulton park op het programma staan, regerend kampioen Tommy Hill wist ze op zijn Swan Yamaha alle drie te winnen.
Hill voor Brookes, Laverty, Haga, Byrne en Lowes (foto: Ian Ward - Bikesportpics.com)
Race 1
Na op zaterdagochtend in de kwalificatie de pole te hebben gepakt nam Tommy Hill bij de start van de eerste race meteen de leiding voor Michael Laverty, Josh Brookes en Shane Byrne. Deze volgorde bleef in de tweede ronde ongewijzigd maar in de derde ronde wist Byrne de derde plek over te nemen van Brookes.
Een ronde later ging Laverty op de tweede plaats liggend onderuit en waren de rijders achter hem genoodzaakt om de Samsung Honda en Laverty te ontwijken. Hill kreeg hierdoor een voorsprong die niet meer dicht gereden zou worden.
Achter Hill, wiens voorsprong steeds verder opliep tot 5,8s in ronde 13, vochten Byrne en Brookes met elkaar en met Alex Lowes, Noriyuki Haga en Alastair Seeley. Toen Lowes in de negende ronde onderuit ging kon Haga een plekje naar voren komen en had de groep die voor de tweede plaats bocht meteen een gaatje naar de achtervolging, nu in de vorm van James Westmoreland nadat Seeley met problemen de pits op had gezocht.
In het restant van de race veranderden de posities bijna niet meer. Byrne en Brookes wisten afstand te nemen van Haga en bleven tot het einde fel met elkaar vechten. In de laatste ronde deed Brookes echter nog een geslaagde poging om Byrne te passeren en zo was het Brookes die de tweede plaats wist te pakken achter winnaar Hill. Byrne werd derde voor Haga, Westmoreland, Tommy Bridewell, Chris Walker, Peter Hickman, Greame Gowland en Barry Burrell.
Race 2
Voor de tweede race mocht Alex Lowes, vanwege zijn snelste raceronde, vanaf pole starten voor Tommy Hill, Noriyuki Haga en Shane Byrne. Lowes had echter geen beste start en kwam na de eerste ronde pas als zevende door achter de op kop rijdende Hill, Haga, Brookes, Laverty, Byrne en Ian Lowry.
Hill had bij de start de leiding genomen en stond deze ook niet meer af terwijl achter hem Haga en Brookes aandrongen. De Japanner en de Australiër maakten het elkaar net even te lastig waardoor Hill vanaf de zevende ronde een gaatje wist te slaan die daarna alleen maar groter zou worden.
In de vierde ronde wist Brookes met succes langs Haga te komen. Aanhaken bij Hill lukte net niet maar de Tyco Suzuki rijder wist wel afstand te nemen van Haga die in gevecht raakte met Laverty en Shakey Byrne. Het lukte Haga niet om de mannen achter zich te houden, in de 16e ronde kwam Byrne langs de Japanner en een ronde later was ook Laverty voorbij aan Haga.
Hill won met 3,383s voorsprong op Brookes met daarachter een vergelijkbaar gaatje naar derde man Byrne. Laverty werd vierde voor Haga, Lowry, Tommy Bridewell, Alastair Seeley, Lowes en Graeme Gowland.