The Black Mamba strikes in Mugello
Rijdend met een eenmalig ‘Black Mamba’ helmdesign was Jorge Lorenzo oppermachtig in het Italiaanse Mugello, de Spanjaard reed Dani Pedrosa op ruim zes seconden achterstand en liep zo vijf punten uit op zijn landgenoot.
Vanaf pole was Dani Pedrosa het eerst bij de eerste bocht maar de Spanjaard liet aan de binnenkant een klein gaatje en daar wist Jorge Lorenzo van te profiteren, pakte de leiding en gaf die niet meer uit handen.
Achter de Yamaha rijder had Pedrosa de pech dat ook Andrea Dovizioso hem in de eerste ronde wist te passeren. Pedrosa zat daarna drie ronden achter de Monster Yamaha Tech3 rijder voordat hij Dovizioso weer terug wist te pakken. De Repsol Honda rijder had dat eigenlijk een ronde eerder moeten doen want Lorenzo had op dat moment een gaatje van iets minder dan een seconde op Pedrosa en dat gaatje werd in het verdere verloop van de race alleen maar groter.
Pedrosa had nog enige tijd Dovizioso en Bradl vlak achter zich zitten maar vanaf de negende ronde wist de Spanjaard los te breken. Nu hij geen verdedigende hoefde te rijden wist Pedrosa het gat naar Lorenzo kortstondig wat te verkleinen, Lorenzo had dat echter door, verhoogde zijn tempo en reed steeds verder weg van de Honda rijder. In de voorlaatste ronde was het gat naar Pedrosa nog 6,5s maar Lorenzo besloot in de laatste ronde alvast even te zwaaien naar het publiek waardoor het verschil op de finish nog maar 5,223s was.
Achter de twee Spanjaarden bleven Dovizioso en Bradl tot het einde van de race met elkaar in gevecht, Bradl wist in de tiende ronde zelfs de derde plaats in te nemen en bleef geruime tijd op die positie rijden. Op de achtergrond kwamen echter Hayden en iets verderop ook Valentino Rossi en Cal Crutchlow dichterbij.
Met nog twee ronden te gaan wist Dovizioso de derde plaats weer over te nemen, net op het moment dat Hayden, Rossi en Crutchlow aansluiting hadden gekregen. Bij het ingaan van de laatste ronde zette Hayden de Ducati voor de LCR Honda van Bradl. De Duitser vocht echter terug waarbij de Amerikaan naar buiten werd gedrukt en nog maar net op de baan wist te blijven.
Hayden verloor daarbij een plaats aan Rossi maar wist Crutchlow in eerste instantie nog achter zich te houden. In de run naar de finish lukte dat echter niet en zo was het Dovizioso die 5,4s achter Pedrosa zijn derde opeenvolgende podium wist te pakken. Bradl; werd vierde voor Rossi, Crutchlow en Hayden.