Rossi en Hayden dicht bij het podium

Tijdens de Italiaanse Grand Prix op Mugello kwamen de twee Ducati fabrieksrijders dichtbij een podium, het werd uiteindelijk een vijfde plaats voor Valentino Rossi en een zevende plaats voor Nicky Hayden.

Na een goede start was Ducati rijder Nicky Hayden in het begin van de race voorin te vinden. De Amerikaan moest echter na enkele ronden de voor hem met elkaar in gevecht zijnde Stefan Bradl en Andrea Dovizioso laten gaan. Hayden werd vervolgens nog gepasseerd door Casey Stoner maar door een remprobleem viel de Australiër na een bezoek aan de grindbak terug.

Hayden zag het gaatje naar de mannen oplopen tot zo’n 2,2s maar vanaf de 13e ronde werd het gaatje steeds kleiner en kleiner terwijl achter hem zijn Valentino Rossi en Cal Crutchlow ook steeds dichterbij kwamen.
   
Met nog drie ronden te gaan had Hayden aansluiting bij Bradl en Dovizioso en hadden Rossi en Crutchlow op hun beurt aansluiting bij Hayden. In de laatste ronde remde Hayden Bradl uit en de Amerikaan had zijn zinnen daarna gericht op de vlak voor hem op de derde plaats rijdende Dovizioso. Bradl vocht echter terug en drukte daarbij Hayden in een wijde lijn waardoor Hayden Rossi en later ook Crutchlow voorbij zag komen. Rossi werd zo vijfde vlak achter Dovizioso en Bradl en Hayden pakte een zevende plek achter Crutchlow.

“Dit was over het algemeen gezien het beste resultaat van dit jaar voor Ducati op een droge baan want ook Nicky reed een geweldige race. Ik verloor in het begin helaas wat tijd. Ik vertrok niet alleen vanaf de vierde startrij maar ik maakte ook een slechte start. Ik wist enkele rijders al snel in te halen maar toen was er al een te grote achterstand. Ik denk dat het anders wel mogelijk was geweest om voor het podium te gaan,” vertelde Rossi. “We hebben nog te veel problemen in de training. Normaal gezien hebben een redelijk goed tempo op de harde banden maar als we dan de zachte banden monteren, dan kunnen we niet die zes of zeven tienden eraf halen zoals de anderen wel doen. We werken nu al twee races aan een afstelling waarmee we tot het einde van de race constante tijden kunnen rijden, tegelijkertijd geeft dat meer problemen met de voorkant en met de zachte banden wordt dat probleem erger en kan ik niet goed insturen. We moeten daar dus aan gaan werken.”

"Ik had een goede start maar in het begin spinde mijn motor te veel en ik dacht dat het mijn banden zou kosten. Toen ik een zachtere mapping koos kon ik goed uit de bochten komen en kon ik weer bij de groep voor me komen. Die laatste zeven, acht ronden heb ik alles gegeven; ik was er niet zeker van of ik wel zou finishen  maar ik ging er in ieder geval helemaal voor. In die laatste ronde, toen ik Bradl passeerde voor de vierde plaats, dacht ik alleen nog maar aan het passeren van Dovi en de Ducati op het podium zien te krijgen, ik heb er dus geen spijt van dat ik het geprobeerd heb. We kunnen niet blij zijn met die zevende plaats maar ik hoop dat alle Ducati fans die ons hier kwamen steunen, trots op dit team zijn. Ze gaven een goede motor en we maakten vandaag echt kans op dat podium,” vertelde Hayden.      

Nu in de Racesport webshop

Repsol Honda Team MotoGP 2007
Ducati Team MotoGP 2008

Reacties

Door: VR46
op: maandag 16 juli 2012 12:39:14

Nog maar 1,2 seconde en Rossi had zn eerste droge podium te pakken ! Elf seconde achter de race winnaar is ook niet slecht. Zeker gezien de tweede man er ook al zes seconde achter zat. De verschillen worden steeds kleiner. Ik denk dat Rossi bij ducati blijft en niet onverrichte zaken terug wil keren. Hij zal vechten en de mensen met hun vooroordelen op hun plek zetten. Zoals het hoort !

Door: Thruxton
op: maandag 16 juli 2012 12:54:06

Jij denkt dat ze alleen bij Ducati bezig zijn op sneller te gaan !! De nieuwe 2013 Hondas komen er aan !! En die zijn vast niet langzamer dan de oude !

Door: pizza
op: maandag 16 juli 2012 13:01:30

Schei toch uit, VR46. 5e geworden omdat Bradl Hayden aan de kant zette en omdat Stoner wegviel. Nou nou, niet slecht, zeg. Het is gewoon geknoei na heel veel testen en na anderhalf weggegooide seizoenen. Ducati zou er slim aan doen om Crutchlow te contracteren en Checa in te huren.

Door: arend
op: maandag 16 juli 2012 13:31:42

ben het met v46 eens maar ook thruxton kan ik geen ongelijk geven en pizza niet zo negatief zijn dat is nou motor race iedereen heeft wel eens iets en daar kan een andere dan van pofiteren maar rossi gaat toch steeds beter en gaat ook vast nog wel op het podium komen let maar gaat allemaal nog wel goed komen wordt het weer zo als het eerder was .

Door: Coolduder
op: maandag 16 juli 2012 13:53:39

Het zal vast en zeker ook aan de baan hebben gelegen. Het is maar de vraag hoe het op andere circuits gaat. Tot nu toe vind ik Rossi nog steeds erg tegenvallen. Rossi blijft meestal achter het groepje rijden. Spaart zijn banden en haalt ze op het laatst in. Hayden gaat er tenminste nog voor de volle 100% voor. Realistisch gezien staat Rossi nog steeds op een 7/8 plek met de Ducati. Een ieder was allang weggestuurd door Ducati.

Door: pizza
op: maandag 16 juli 2012 14:00:31

Wees toch realistisch, Arend. Vanaf 2003 stond de Duc elk seizoen een paar keer op het podium, als er al niet mee gewonnen werd. Met de komst van Rossi was het direct over. Rossi kan zich niet aanpassen aan de motor, dat ligt aan hem. Hij is blijkbaar niet onfeilbaar. En Ducati is niet in staat alleen voor hem een totaal andere motor te bouwen. Ook Burgess blijkbaar niet. Dit droomhuwelijk is mislukt. Volgend jaar wordt het beter.....dat hoorden we vorig jaar ook al. Ducati heeft er straks tientallen miljoenen aan gespendeerd en dat verdient zo'n klein merk nooit meer terug. Dat is niet negatief maar gewoon realistisch naar de feiten kijken. Rossi is een fenomeen maar ook over zijn hoogtepunt heen. Dat zijn carriere zo verloopt is pijnlijk om te zien maar het was zijn eigen keuze. Hij heeft zich lelijk verkeken op Ducati en Stoners prestaties met dat merk. Want ook dat is een feit: wat Stoner ermee presteerde is veel knapper dan Rossi op een Honda of Yamaha.

Door: bruno meoni
op: maandag 16 juli 2012 14:28:54

Toen Rossi nog bij yamaha reedt pizza het laaste jaar kon ie blijven voor aardig wat minder geld,ze waren het daar ook wel een beetje zat met die muur in de box,omdat Lorenzo zgn zijn afstelling gebruikte en toen kwam ducati met een zak met geld toen was de keus gauw gemaakt .Yamaha een probleem minder en Ducati er een probleem bij,en ook nu gooit Yamaha de deur dicht voor hem .Rossi gewoon een hand geven aan het eind van het jaar en verder gaan met alleen Crutchlow en Ducati weer terug gaan naar basis waar ze begonnen zijn .Ook Troy Bayliss kon winnen met de Duc met een buizen frame en dat was ook een 1000cc in 2006,en niet te vergeten capi

Door: new ducati rider
op: maandag 16 juli 2012 15:16:45

Bravo blaaskaken, ik zou jullie wel eens graag willen zien rijden.

Door: jburgess
op: maandag 16 juli 2012 15:37:18

Hallo allemaal,volgens mij zit ik hier op het goede draadje,ik ga niet reageren op elk van jullie.mij bekruipt het gevoel dat Nicky Hayden en Valentino Rossi die kleine italiaanse fabriek (Ducati) langzaam maar zeker! weer concurerent aan het maken zijn tegen het almachtige Honda en ook Yamaha.vergeet niet dat geld een hele belangrijke rol speelt,daar heeft ducati nu nog een heel mooi uithang bord in huis.het zou heel mooi zijn als we straks niet alleen Honda motoren hebben die kunnen winnen,maar ook een euro merk(ducati)waar meerdere coureurs op rijden en kunnen strijden voor de overwinning.P.S ik hoor het Audi al zeggen,maak die duc competetief zodat we tegen die jappen kunnen concureren.

Door: VR46
op: maandag 16 juli 2012 15:43:11

Ja het blijft grappig dat er hier een aantal mensen met heel veel "motorsportkennis " zijn. Vooral het bruno gevalletje denkt echt een einstein te zijn. Zelf kan die nog geen fietsband plakken,maar aan kennis van motorsport is geen gebrek. (denkt hij) Dit bruno mannetje zou Rossi wel een lesje leren op Assen. Maar waarschijnlijk heeft hij zelf assen geen eens gehaald want hij heeft Rossi niets bij kunnen brengen. Bruno is namelijk ook negenvoudig wereld kampioen,alleen dan wereldkampioen janken !

Door: Ten Kate
op: maandag 16 juli 2012 16:28:51

Ik denk dat Bruno zelfs niet weet waar Assen licht,nee Bruno niet in Italie

Door: Coolduder
op: maandag 16 juli 2012 16:43:21

Ik ben wel benieuwd hoe 'deze' Ducati het gaat doen op een baan als Laguna Seca, dan pas kunnen we oordelen. Dat het met de topsnelheid wel goed zit is bekend.

Door: Woody
op: maandag 16 juli 2012 16:55:57

Rossi bouwt zijn race op zodat hij op het eind, als de punten verdeeld worden, toe kan slaan. De eerste helft als een dolle gaan rijden en dan 5 plaatsen terug zakken heb je ook niets aan.

Door: Coolduder
op: maandag 16 juli 2012 17:08:54

@Woody Misschien kan hij dan nog een keer winnen als hij dat wel een keer doet.

Door: pizza
op: maandag 16 juli 2012 17:59:47

Ja, het blijft grappig dat alleen de Rossi-fans denken verstand van zaken te hebben. Heeft iemand een andere mening dan wordt het al snel beledigen, persoonlijk worden, cynisch worden en mensen wegzetten als zeurpieten. Gebrek aan goede argumenten, VR46? Hij doet het slecht, he, je idool? Zelfs een rookie als Bradl doet het beter. En Spies, net zo'n teleurstelling dit jaar, rijdt op Assen tenminste nog door met een kapotte achterband. Rossi, geen fabrieksteam wil er nog geld aan spenderen. Waarom zou dat zijn? Misschien omdat 'ie geen kampioen meer wordt? Je bent gewoon teleurgesteld, VR46. En dat uit je door van je af te schoppen.

Door: bruno meoni
op: maandag 16 juli 2012 18:06:44

De eerste test net afgelopen rossi 10 het gaat steeds beter,anderhalf jaar knoeien en van de Duc een halve japanner maken goed gedaan jochie

Door: Ten Kate
op: maandag 16 juli 2012 18:24:59

Jaja Bruno MACCARONI je hebt gelijk,en nou oprotten van deze site.

Door: bruno meoni
op: maandag 16 juli 2012 18:52:41

Ben onder de indruk Ten Kate

Door: speed3
op: maandag 16 juli 2012 19:00:54

Ja joh, Rossi kan helemaal niks en heeft nix gepresteerd,een prutser is het, gaat ook geen uitdagingen aan, Weet je al stopt Rossi volgend jaar of prutst ie nog 2 jaar verder: Feitelijk blijft hij gewoon nog steeds de beste van de laatste decennia..en daar hoeft ie helemaal niets meer voor te doen.lol

Door: pizza
op: maandag 16 juli 2012 19:07:53

Kijk, dat bedoel ik nou. Die voetbalniveau-reacties. Ventileer gewoon je mening, Bruno. Ook al is niet iedereen ervan gediend. Daar is dit forum voor, discussies en meningen over de sport, niet over elkaar. Daar is Geenstijl voor.

Door: speed3
op: maandag 16 juli 2012 19:09:05

ik denk het ook de bedoeling is om m net zo makkelijk te laten sturen als de jappen, daar is Rossi voor binnengehaald,, het zou me niet verbazen als hij de race tevens gebruikt om te testen, dingen uit te proberen, lets face it; ze hebben te weinig testtijd , en Rossi is in staat te testen en toch een redelijk resultaat neer te zetten tijdens de race. natuurlijk houdt t testen op zodra ermeer zit in de wedstrijd. maar misschien zit ik er wel naast...

Door: Kawa
op: maandag 16 juli 2012 19:21:56

Rossi kan echt nog wel voor verassingen gaan zorgen hoor. En zeker denk ik dat audi in de duc extra gaat investeren en dat niet alleen om de japaners te verslaan .! T zal mij niet verbazen als spies geen nieuw contract krijgt maar dat crutch er op gaat rijden naast lorenzo. Maar racegenoten hou het hier effe leuk en objectief. T

Door: speed3
op: maandag 16 juli 2012 19:35:21

ja jammer van Spies was anders ook een geduchte tegenstander, wat er met hem loos is?Blijkbaar is voor meerdere rijders toch erg moeilijk nu om goede afstellingen te vinden. Wat als er nu meerdere bandenleveranciers zouden zijn (bv Michelin en Dunlop)?

Door: Woody
op: maandag 16 juli 2012 19:43:12

He coolduder, dat winnen dat lukt ook wel weer een keer! Chrutchlow rijd volgend jaar zo goed als zeker bij Ducati. Spies was doodziek en moest bijna overgeven, dus dan gaat het rijden niet zo lekker denk ik.

Door: GerardJun
op: maandag 16 juli 2012 19:46:59

Volgens mij was de yamaha ook niet geweldig toen Rossi daar kwam rijden....mede dankzij hem is yamaha terug aan de top gekomen, vervolgens maakt lorenzo het werk verder af... de ducati was in het begin met stoner inderdaad erg goed en snel... maar stoner heeft er ook geen blijvend winnend merk van gemaakt, de prestaties werden ook steeds minder... maar inderdaad nog wel regelmatig op het podium... En toen rossi bij honda kwam in de MOTOgp won ie ook heel vaak en titels... vervolgens is ie weg bij honda en de titels zijn ook weg... Nu zit stoner daar.. en wat gebeurt er... 1e jaar kampioen, 2e jaar weer niks.. de honda is minder dan de yamaha... dus stoner kan niet! een team jarenlang aan de top houden en steeds kampioen worden... hij zou een voorbeeld kunnen nemen aan Rossi en Lorenzo....

Door: Kawa
op: maandag 16 juli 2012 20:10:12

Gerard. Ik denk dat het net iets anders inelkaar zit. Een racer moet je als een jeans kunnen aantrekken.! Helaas gaan de huidige mannetjes voor het geld,en vervolgens klagen. Speed zeker weten kunnen banden een hele hoop veranderen.,Maar ook daar gaat het over geld,(lees contracten) tussen de organisatie en de hoogst inschrijvende banden fabrikant. Dat is ook aan de orde in de moto 2.Honda schreef het hoogste bedrag in en kreeg het contract. GZD is dat nog niet aan de orde in moto 3. T

Door: arend
op: maandag 16 juli 2012 20:59:59

he pizza wees zelf ook eens realisties de tijden die nu door de duc rijders gezet worden zijn sneller dan voor de tijd dat rossi bij ducati rijd maar de andere motoren staan ook niet stil met de ontwikeling maar om nu rossi te gaan staan afzeiken heeft ook geen zin ben een fan van rossi maar dat wil niet zeggen dat er verder geen goeie rijders zijn gie zijn er dus genoeg , en ja rossi heeft gewoon problemen maar hij blijft wel door gaan en dat wardeer ik in hem en ben er van overtuigd dat het beter gaat worden . en dat er mensen zijn hier op de site die elkaar zitten af te zeiken ach hoort er bij maar hou het wel binnen de perken.

Door: arend
op: maandag 16 juli 2012 21:05:55

gerardjun goed geschreven ben het met jou eens.toch nog iemand die verder denkt top

Door: GerardJun
op: maandag 16 juli 2012 21:39:36

Kawa, wat je zegt zal vast waar zijn, maar gebeurt er op je werk niet hetzelfde...? Eerst is iedereen blij die nieuw bij jullie komen werken, na een paar maand/jaar beginnen ze ook te klagen... terwijl toen ze overstapten van oude baas naar nieuwe baas wel wat meer salaris kregen... Een motor moet inderdaad bij je passen.. maar je moet wel motor "ontwikkelingstalent" hebben om boven in de top mee te kunnen en blijven draaien... hard rijden kunnen ze allemaal maar om te blijven winnen of podiumplaatsen te halen is toch iets anders...en dát hebben Rossi en lorenzo wel bewezen..!

Door: Kawa
op: maandag 16 juli 2012 22:13:53

Gerard. Klopt.Maar de passie is weg als er geld in het gewin is.! Ik ben Van een andere generatie,van de passie generatie.,Jack met z`n zware van nelle shaggie onder z`n helm uitstekende. Helaas gaat mijn passie kapot door geldgewin. TT

Door: IKSPIRIT
op: maandag 16 juli 2012 23:08:51

Pizza: effe wachten! Even nadenken voor je iets schrijft. Waarom zou het slim zijn van Ducati om Crutchlow boven Rossi te verkiezen? Hij is na hem geeindigt terwijl hij voor hem is gestart, toch? Hij staat achter hem in het klassement, toch? En wat betreft Checa: respect,maar die heeft het al es op Duc geprobeerd in de GP zonder succes.

Door: GerardJun
op: maandag 16 juli 2012 23:56:34

Kawa, Jack is voor mijn tijd... mijn tijd begint bij schwantz...

Door: snel
op: dinsdag 17 juli 2012 9:27:14

wel interessant om door de regels heen te lezen hiero, alsof de rijder alles in zijn eentje doet, zonder team bitter weinig ontwikkeling op welk gebied dan ook, @PIZZA, wat kan jij toch dom lullen zeg

Door: mrchocomel
op: dinsdag 17 juli 2012 9:44:01

Helemaal eens met arend, wat een haantjesgedrag hier zeg. Natuurlijk is Rossi een topper, maar de jaren bij Ducati hebben duidelijk gemaakt dat ook hij niet kan toveren en dat niet alles zomaar in goud verandert. Blijkbaar kan hij ook niet overweg met de Ducati of is de Ducati gewoon niet goed genoeg. Zou hij weer winnen met een Honda of een Yamaha, wie weet? Ik denk het wel, maar dan moet hij wel een zitje bemachtigen. Wat mij het meeste steekt, is dat alle overwinningen van andere coureurs worden toegeschreven aan het ontwikkelingswerk dat Rossi ooit heeft verricht. Kom op mensen, vlak een Lorenzo en Stoner niet uit. Je wordt niet zomaar Moto GP kampioen. Denk je nou echt dat Stoner een motor 1 jaar kan laten uitblinken en dat hij het jaar daarop niet meer goed genoeg is? Of dat de Yamaha nog altijd zo goed is puur en alleen door het werk van Rossi, 2 jaar nadat hij is weggegaan? Elk jaar gaan de ontwikkelingen zo hard (+ overstap van 800 naar 1000) dat elke rijder van een fabrieksteam een motor helpt te ontwikkelen. En wees blij dat er nog af en toe wat verschuivingen zijn in wie de beste motor heeft, anders wordt het wel erg saai.

Door: Cornwall
op: dinsdag 17 juli 2012 10:35:05

Nou ,wat een leuke en gezellige Site wordt het zo! Iedereen weet het weer beter dan de ander! Rijders afzeiken en elkaar afzeiken. Waarom solliciteren jullie niet bij een of ander fabrieksteam ! Ze zitten te springen om mensen die het zo goed weten! Of is dat alleen maar op deze SITE ! Denk het wel...

Door: iggypop
op: dinsdag 17 juli 2012 17:52:09

Ik ben het helemaal met jou eens mrchocomel

Door: reppy2
op: woensdag 18 juli 2012 14:04:13

is hayden niet ook ooit wereldkampioen geweest?!wat heeft die dan in al die jaren bereikt met de ducatie?begrijp me niet verkeerd,ik heb groot respect voor hayden,voor zijn inzet,sinds hij op de ducatie zit heeft hij ook geen topresultaten meer behaald.

Door: Pirelli40
op: vrijdag 20 juli 2012 22:10:23

Tsjonge jonge, en wat zijn ze aan het testen bij Ducati. Wat onbenullige dingen voor 2013, die het goed doen volgens Hayden. En bij Rossi testen ze 'n andere ECU. Geen wonder dat er daar geen stappen worden gezet.

Nieuws

zondag 21 april 2013


Uitslagen/Agenda