Honda gaat mogelijk al 2013 versie inzetten
Op het Italiaanse Mugello zal het dag na de Grand Prix nog niet stil zijn aangezien er voor een groot aantal MotoGP teams een test op het programma staat, zo ook voor Honda die de 2013 versie van de RC13V heeft meegenomen.
Dat er tijdens het GP seizoen hard gewerkt wordt aan de machine voor het daaropvolgende jaar is niets nieuws maar er bestaat een kans dat Honda de nieuwe machine wellicht al snel zal gaan inzetten als deze de chatter problemen voor Casey Stoner en Dani Pedrosa op zal lossen.
Al vanaf het voorseizoen klagen Dani Pedrosa maar vooral Casey Stoner over chatter die, wat ze ook doen, maar niet weg lijkt te gaan. Een mogelijke oplossing zou de 2013 versie van de Honda MotoGP machine kunnen zijn en daarom heeft Honda naast de machines van dit jaar ook twee nieuwe machines meegenomen welke op maandag in Mugello getest zullen worden.
“Er zullen twee machines komen voor de test op maandag,” vertelde Shuhei Nakamoto tijdens het raceweekend. “Deze machines waren bedoeld voor volgend jaar maar onze testrijders hadden enkele verschillen opgemerkt. Als onze rijders er goed mee weten te presteren dan zullen we deze machines al dit jaar aan gaan bieden.”